lek. Edyta Brzegowa-Marszałek
Specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Studia medyczne ukończyła w 2015r. na I Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W lutym 2017r. rozpoczęła specjalizację z psychiatrii dzieci i młodzieży w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Dzieci i Młodzieży przy KSW nr 2 w Rzeszowie odbywając liczne staże, zgodnie z programem specjalizacji. Doświadczenie zdobywała także podczas stażu w Oddziale Klinicznym Wieku Rozwojowego w SPDSK w Warszawie. Tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży uzyskała w kwietniu 2022r.
Doświadczenie w diagnostyce małego dziecka w kierunku spektrum autyzmu zdobywała pracując w renomowanych specjalistycznych ośrodkach diagnostycznych: Poradni Autyzmu Dzieci SPZOZ nr 1 w Rzeszowie oraz Stowarzyszeniu SOLIS RADIUS w Rzeszowie. Ponadto uczestniczyła w konferencji „Badabada” Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu organizowanego przez Fundację SYNAPSIS w Warszawie.
Obecnie pracuje w Klinicznym Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Łańcucie. Stale współpracuje z psychologami, psychoterapeutami oraz lekarzami innych specjalizacji, tak aby pomóc każdemu pacjentowi, jak najlepiej. Swoją wiedzę wzbogaca udziałem w konferencjach psychiatrycznych.
Zakres pracy obejmuje diagnostykę i leczenie zaburzeń psychotycznych, odżywiania, lękowych, nastroju, obsesyjno-kompulsyjnych. Specjalizuje się w pomocy pacjentom zmagającym się z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej oraz zaburzeniami koncentracji.
lek. Ewa Chlebuś
Specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży. W 2015 roku ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Szkolenie specjalizacyjne odbywała w Klinicznym Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Łańcucie, gdzie pracuje w oddziale i w poradni. Dyżuruje w Oddziale Psychiatrycznym SPZZOZ Nowa Dęba. Certyfikowany diagnosta ADOS-2. Dodatkowo prowadzi zajęcia z psychiatrii dzieci i młodzieży dla kierunku pedagogika specjalna na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz pracuje jako konsultant Zespołu Orzekającego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Rzeszowie.
Mgr Inż. Ewa Brzegowa-Florek
Posiada 22 letnie doświadczenie zawodowe, w tym jako tutor, trener, coach, trener TUS i doradca dla osób indywidualnych realizujących cele edukacyjne. Rozwijając swój warsztat w dziedzinach tutoringu, coachingu oraz socjoterapii na bieżąco stosuje skuteczne i rzadkie metody uczenia oraz wsparcia terapeutycznego.
Mając tak duże doświadczenie w profesjonalny sposób przygotowuje do egzaminów maturalnych i na studia wyższe. Jej podopieczni osiągają najwyższe wyniki i realizują swoje marzenia zawodowe.
Zdobyte doświadczenie pozwoliło jej rozszerzyć swój profil świadczonego wsparcia i zająć się indywidualnym i grupowym wspieraniem uczniów w ich przygodzie w zdobywaniu wiedzy. Zawsze dzieli się swoimi doświadczeniami z osobami, które z nią współpracują aby tworzyć nowoczesną i skuteczną jakość edukacji opierającej się na wiedzy i podejściu socjoterapeutycznym.
Jest nauczycielem dyplomowanym i posiada 23 letnie doświadczenie zawodowe, w tym jako tutor, coach, trener TUS, trener regulacji emocji i doradca dla osób indywidualnych realizujących cele edukacyjne. Rozwijając swój warsztat w dziedzinach tutoringu, coachingu oraz socjoterapii na bieżąco stosuje skuteczne i rzadkie metody uczenia oraz wsparcia terapeutycznego swoich podopiecznych.
Mając tak duże doświadczenie i będąc egzaminatorem maturalnym w profesjonalny sposób przygotowuje do egzaminów maturalnych i na studia wyższe. Jej podopieczni osiągają wysokie wyniki i realizują swoje marzenia zawodowe.
Zdobyte doświadczenie pozwoliło jej rozszerzyć swój profil świadczonego wsparcia i zająć się indywidualnym i grupowym wspieraniem uczniów w ich przygodzie w zdobywaniu wiedzy. Zawsze dzieli się swoimi doświadczeniami z osobami, które z nią współpracują aby tworzyć nowoczesną i skuteczną jakość edukacji opierającej się na wiedzy i podejściu socjoterapeutycznym.
Stale rozwija swoje dodatkowe kompetencje w obszarze wsparcia terapeutycznego młodego środowiska poprzez uczestnictwo w wielu kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych. Ukończyła m.in. kursy z treningu umiejętności społecznych, treningu regulacji emocji i psychoterapii akceptacji i zaangażowania ACT. Aktualnie studiuje na dwóch kierunkach studiów podyplomowych „Coaching z elementami psychologii” i „Psychologia Kliniczna i psychoterapia”.
W swoim wolnym czasie lubi chodzić do teatru, kina i Filharmonii gdzie często zabiera ze sobą swoich podopiecznych. Moje Motto: Nie wierzę w okoliczności. Ludzie, którzy radzą sobie w tym świecie, to ci, którzy wstają co dzień rano i szukają okoliczności, jakich potrzebują, a jeśli nie mogą ich znaleźć – tworzą je.
George Bernard Shaw
Mgr Agnieszka Kremer
Absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, specjalizacja psychologia kliniczna. Ukończyła psychoterapię w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (aktualnie w drodze do certyfikatu), uczestniczy w stałej superwizji. Doświadczenie zdobywała w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie pracując na oddziałach psychiatrycznych oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjnym w Szpitalu klinicznym nr 2 w Rzeszowie. Przez wiele lat współpracowała z Fundacją Drzewo Życia specjalizującą się w leczeniu zaburzeń odżywiania prowadząc terapie indywidualne, rodzinne i partnerskie oraz przyjmując pacjentów w ramach Centrum Pomocy Rodzinie. Zakres działań terapeutycznych obejmuje następujące zagadnienia: zaburzenia osobowości, odżywiania, nastroju, lękowe, psychotyczne. W związku z współpracą z ośrodkiem leczenia zaburzeń odżywiania, posiada szczególne kwalifikacje w diagnozie i terapii zaburzeń odżywiania takich jak: anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się, mieszane zaburzenia odżywiania. W pracy terapeutycznej z pacjentkami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania ściśle współpracuje z psychodietetykiem.
Od 2018 roku prowadzi swój gabinet psychoterapeutyczny.
Systematycznie poszerza swoje doświadczenie i wiedzę uczestnicząc w konferencjach naukowych i szkoleniach w zakresie psychoterapii i psychiatrii.
Mgr Katarzyna Szubart
Psycholog, psychoterapeuta, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie – specjalizacja psychologia kliniczna. Obecnie jest w trakcie 4-letniego szkolenia prowadzącego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty poznawczo – behawioralnego, które realizuje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej z siedzibą w Rzeszowie pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Seksuologii Klinicznej. Uzyskała Certyfication of Completion of EMDR Europe Level 1 prowadzonego przez Dr Dereka Farrella EMDR Europe Accredited Trainer. Odbyła roczne szkolenie w terapii behawioralno-poznawczej zaburzeń dzieci i młodzieży w CTBP Warszawie. Przeszła kurs I-go stopnia w zakresie Integracji Sensorycznej w PSTIS w Warszawie, Certyfikowany kurs „Neuropsychologia Kliniczna Dziecka Teoria i Praktyka” pod kierunkiem prof. UMCS, dr hab. Anety Borkowskiej zorganizowanym przez Centrum CBT EDU w Warszawie oraz szkolenie z leczenia zaburzeń potraumatycznych metodami zorientowanymi na traumę terapii poznawczo-behawioralnej we wszystkich grupach wiekowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego, Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie oraz Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym dla dzieci i Młodzieży w Łańcucie.
Stale poszerza swoje umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach naukowych oraz superwizując swoją pracę pod kierunkiem certyfikowanych superwizorów.
Specjalizuje się w pracy terapeutycznej dzieci i młodzieży.
Mgr Magdalena Błaszczyk
Psychodietetyk, absolwentka studiów na kierunkach: Zdrowie Publiczne, Zarządzanie zdrowym stylem życia – Wellness, Dietetyka, Psychodietetyka, na uczelniach wyższych w Rzeszowie i Lublinie.
Założyła i prowadzi praktycznie i merytorycznie poradnie dietetyczne wspierające dzieci oraz dorosłych zmagających się z zaburzeniami odżywiania, chorobami dietozależnymi, autoimmunologicznymi, z nadwagą i otyłością, alergiami i nietolerancjami pokarmowymi.
Na co dzień stara się udowadniać swoim pacjentom, że bez względu na to, jakim relacjom z jedzeniem stawiają czoła – dobry plan działania, silna wola i konsekwencja w działaniu to skuteczna droga do osiągnięcia wyznaczonego celu.
Jej najliczniejsi dotychczasowi przeciwnicy to: anoreksja, bulimia, ortoreksja, bigoreksja, pregoreksja, kompulsywne objadanie; niedowaga, nadwaga, otyłość,choroby układu krążenia oraz choroby metaboliczne.
Dzięki doświadczeniu pozostaję w gotowości, by zmierzyć się z kolejnymi.